ROK B: HOMILIA NA 19 NIEDZIELĘ W ZWYKŁA CZASIEROK B: HOMILIA NA 19 NIEDZIELĘ W ZWYKŁA CZASIE

TEMAT HOMILIA: CHLEB Z NIEBA

BY: Fr. Opat Philip Lawrence

 

HOMILIA:

Moje siostry i bracia w Panu,

“Wzmocniony tym pokarmem, szedł czterdzieści dni i czterdzieści nocy na górę Bożą, Horeb.” Wow! Silne duchowe jedzenie, które dało niesamowitą siłę. Najważniejszym aspektem tego sprawozdania jest to, że Eliasz zaufał Słowu Bożemu. Każdy z nas może zrobić więcej, niż wierzymy, że możemy zrobić, gdy ufamy Słowu Bożemu.

To pierwsze czytanie, z Pierwszej Księgi Królów, mówi o Proroku Eliaszu. Ten prorok jest taki ludzki i jak my. Jest zmęczony duchową podróżą i jest zmęczony koniecznością służenia Bogu i nie ma żadnego wsparcia. Prosi więc o śmierć. Zamiast tego Anioł Boży, może sam Bóg, mówi Eliaszowi, aby wstał i zjadł i udał się do Horeb, góry Boga. Ważnym aspektem, który musimy zauważyć, jest to, że Eliasz jest posłuszny Bogu. To jest serce naszego duchowego życia. W ten sposób każdy z nas chce żyć, nawet jeśli nie jesteśmy wierni. Podobnie jak Eliasz, musimy pracować z całą naszą energią, aby być posłusznym Panu!

Drugie czytanie pochodzi z Listu do Efezjan. Ten krótki fragment jest instrukcją o tym, jak prowadzić życie zgodnie z naszą wiarą w Jezusa Chrystusa. Tak łatwo jest opuścić Pana Jezusa i podążać innymi drogami myślenia i życia. Zamiast tego, powiedziano nam, że jeśli chcemy żyć w sposób w pełni ludzki, musimy również żyć głęboko w Duchu. Życie Ducha widać przez życie w miłości, tak jak Chrystus nas umiłował. Oznacza to, że musimy być skłonni oddać życie za miłość innych. Całkiem silny!

Dzisiejsza Ewangelia św. Jana mówi o Jezusie, który jest chlebem, który Bóg posyła z nieba. Ponownie jest to mocne nauczanie, którego wiele osób po prostu nie może zaakceptować. Nawet w czasach Jezusa uczniowie opuścili Jezusa z powodu Jego powiedzenia: Musisz jeść moje ciało i pić moją krew.

We wczesnym Kościele niektórzy byli oskarżani o kanibalizm, ponieważ ta nauka o jedzeniu i piciu była tak silna. Jezus chce, abyśmy się nim stali, aby On dał nam siebie jako nasze jedzenie. Przy większości pożywienia jedzenie staje się dla nas jedzeniem.

Chlebem z nieba, Świętą Eucharystią, stajemy się Jezusem, kiedy jemy. Dzięki Eucharystii możemy również chodzić na górę Horeb, na górę Pana. Możemy osobiście spotkać się z Panem i być z Nim w domu. Tylko wiara prowadzi nas na tej ścieżce. Aby chodzić z Panem, musimy kochać innych i poświęcać dla nich nasze życie. Będziemy przemienieni przez tego Boga, który nas kocha.

http://thebandchoice.com/wedding-bands-buckinghamshire?no_redirect=true Fr. Opat Philip Lawrence, OSB Chrystus w klasztorze pustyni, Abiquiu, Nowy Meksyk

donate

where can i buy dapoxetine online Dear friend in Christ, Thank you for your generous donations/check. Menderes You can still donate as low as $5. We need a minimum of $1450 to upset our bills. You can count on our prayers. Fill the simple form below to donate securely>>>>