ROK B: HOMILIA NA PIĘDZĄ PIĄTEK W ZWYCZAJNYM CZASIE

ROK B: HOMILIA NA PIĘDZĄ PIĄTEK W ZWYCZAJNYM CZASIE

TEMAT HOMILOWY: “Jezus wezwał Dwunastu i zaczął wysyłać ich po dwóch i dawał im władzę nad duchami nieczystymi. Wyruszyli więc i wypędzili wiele demonów, i namaszczali olejem wielu chorych i uzdrawiali ich. “(Mk 6: 7; 12-13)

BY: Fr. Robert deLeon, CSC

 

HOMILIA:

Marka 6: 7-13

Około 10 lat temu, obecnie emerytowany arcybiskup John Vlazny z Portland w stanie Oregon, wygłosił te słowa podczas święceń kilku kapłanów Świętego Krzyża w Bazylice Najświętszego Serca na kampusie Notre Dame. Dzielę się tymi słowami z wami, gdy mówią o tym, czego Jezus domaga się od każdego pełnego serca chrześcijanina, a nie tylko ślubowanego i wyświęconego.

“Opowieść opowiadana jest o afrykańskim chłopcu, który uważnie słuchał, jak jego nauczyciel wyjaśnia, dlaczego chrześcijanie dają sobie prezenty w dniu Bożego Narodzenia. Powiedziała młodzieńcowi: “Dar jest wyrazem naszej radości z narodzin Jezusa i naszej przyjaźni dla siebie nawzajem”. Kiedy więc nadeszły Święta Bożego Narodzenia, chłopiec przyniósł nauczycielowi piękną muszlę. Zapytała go: “Gdzie kiedykolwiek znalazłeś tak piękną skorupę?” Chłopiec powiedział jej, że istnieje tylko jedno miejsce, w którym można znaleźć takie niezwykłe muszle. Było to miejsce odległe o kilka mil, a nauczyciel był bardzo zaskoczony. Powiedziała: “Dlaczego, jest przepiękna, piękna, ale nie powinnaś była iść tak daleko, aby zdobyć taki prezent dla mnie.” Oczy małego chłopca rozjaśniły się i powiedział: “Długi spacer prezentem”.

“Tak było z Jezusem. I tak musi być z tobą. Syn Boży przybył z nieba do żłóbka, od żłóbka do krzyża, od krzyża do grobu iz grobu z powrotem do nieba. Ludzie pytają: “Po co te wszystkie kłopoty?” A Bóg powiada: “Długo chodźcie częścią daru”. “Wy również musicie kroczyć drogą, którą ludzie przechodzą, doświadczając pełni życia, radości i smutków, przyjaźni i alienacji. , umierający i wzrastający. Twój długi spacer z ludźmi, do których jesteś powołany, będzie dużą częścią twojego daru.

“Słyszałam o młodym uczniu, który przybył do księdza pełnego podekscytowania odkryciem buddyzmu i pragnieniem nawrócenia. Kapłan powiedział: “Cóż, co byś pomyślał o religii, która mówi, że Bóg stał się wszystkim, czym jesteśmy, abyśmy mogli stać się wszystkim, czym jest Bóg?” Pomyślała, że ​​to fantastyczny pomysł. Zapytała: “Czym jest ta cudowna religia?” A kapłan powiedział: “Chrześcijaństwo!”

“Tak, to jest dobra wiadomość o naszym Bogu, że jesteście powołani, by głosić słowem, czynem i przez samą waszą osobę. Długi marsz, jak ten Jezusa, już doprowadził cię do przyjęcia tego przekonania o wierze w Jezusa Chrystusa “.

Dzisiejszy fragment ewangelii opowiada o pierwszym posłaniu uczniów, aby kontynuowali dzieło Jezusa. Św. Marek pisze: “Jezus wezwał Dwunastu i zaczął wysyłać ich po dwóch i dawał im władzę nad duchami nieczystymi. Wyruszyli więc i wypędzili wiele demonów, i namaszczali olejem wielu chorych i uzdrawiali ich “(Marka 6: 7, 12-13). I na pewno był to długi, długi spacer dla tych pierwszych dwunastu, gdy podróżowali z miasta do miasta, kontynuując dzieło Zbawiciela.

Tak samo będzie z nami, którzy traktują Chrystusa tak poważnie, jak pierwsi uczniowie. Będziemy chodzić z innymi, nawet gdy nasze stopy bolą, a nasze serca bolą. Będziemy chodzić z tymi opętanymi przez nieczyste duchy naszych czasów, tych, którzy są kierowani przez demony kulturą, która czasami wydaje się być skazana na zagładę. Będziemy chodzić z chorymi w ciele, w umyśle i sercu. Nasze stopy będą bolały, nasze serca będą bolały. Ale będziemy pamiętać słowa tego małego afrykańskiego chłopca: “Długi spacer prezentem”.


Please DONATE or send us CHECK, but If you sincerely do not have, please write to our staff & encourage them: catholicforlife2013@yahoo.com

Donate Below》》》